جستجوگر پیشرفته


برخی از سیاستمداران ترکیه در مورد رئیس جمهور شدن کلیچدار اوغلو ملاحظاتی دارند و معتقدند که نباید یک علوی به چنین مقامی برسد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که تورم و بحران اقتصادی بی سابقه ترکیه را در نوردیده، موضوع برگزاری انتخابات در فضای سیاسی و اجتماعی این کشور، بسیار برجسته و نمایان شده است. حالا هر کسی از انتخابات حرف می زند.

مخالفین اردوغان می گویند، میلیون ها خانوار ترکیه عملاً در گرسنگی و فقر مطلق به سر می برند و اصلی ترین دلیل این وضعیت، ناکارآمدی و بی کفایتی دولت است و لذا باید هر چه زودتر انتخابات پیش از موعد برگزار شود.

اما سوال اینجاست: چه کسی باید جای اردوغان را بگیرد؟ آیا رهبر حزب جمهوری خلق یعنی کمال کلیچدار اوغلو که عنوان مهمترین مخالف اردوغان و هدایت کننده جبهه مخالفین است، می تواند رئیس جمهور ترکیه شود؟...ادامه مطلب

امتیاز :

آیا یک علوی رئیس جمهور ترکیه می‌شود؟ نوشته شده در شنبه 21 خرداد 1401 ساعت 3:56
توسط : پاتوق20

در پی کنار گذاشته شدن ترکیه و قطر از رقابت‌های منطقه‌ای برای مدیریت فرودگاه کابل، مشاور امنیت ملی قطر در سفر به کابل پیام امیر قطر را به طالبان منتقل کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد بن احمد المسند» مشاور امنیت ملی امیر قطر به همراه «مطلق بن ماجد القحطانی» نماینده ویژه وزارت خارجه قطر در امور افغانستان در سفر به کابل با «امیرخان متقی» وزیر خارجه و «خیرالله خیرخواه» وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان دیدار کردند.

این نخستین سفر هیئت بلندپایه قطر به کابل پس از کنار گذاشته شدن ترکیه و قطر از رقابت‌های منطقه‌ای برای مدیریت فرودگاه‌های بین‌المللی افغانستان و توافق طالبان با امارات است.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه طالبان، متقی در این دیدار اظهارداشت که افغانستان در 10 ماه گذشته در عرصه حکومتداری خوب، حسن همجواری، اقتصاد، صادرات و امنیت "دستاوردهای شگرفی" داشته و تلاش‌های جدی برای حل مسائل باقیمانده در حال انجام است....ادامه مطلب

امتیاز :

پیام امیر قطر برای طالبان نوشته شده در شنبه 21 خرداد 1401 ساعت 3:54
توسط : پاتوق20

مدیرکل آژانس بین المللی اتمی بعد از اقدام تلافی‌جویانه ایران در واکنش به قطعنامه شورای حکام که آن را منفی دانسته، ابراز امیدواری کرد که به زودی به ایران سفر کند و مذاکرات وین از سرگرفته شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی اتمی، اقدام تلافی‌جویانه ایران در برابر قطعنامه شورای حکام را «منفی» دانست.

رافائل گروسی امروز جمعه در گفت وگو با شبکه قطری الجزیره گف که اقدام سازمان انرژی اتمی ایران در قطع دوربین‌های فراپادمانی آژانس را «اقدام منفی» خواند و مدعی شد که فرایند بازرسی آژانس از تأسیسات ایران به این کشور کمک می‌کند و فرصت می‌دهد که آنچه را که درباره عدم وجود موارد پنهانی در برنامه هسته‌ای‌‌اش می‌گوید، اثبات کند.

مدیرکل آژانس بین المللی اتمی گفت که اقدامات اخیر ایران بر مذاکرات وین تأثیر منفی خواهد گذاشت. او بار دیگر ابراز امیدواری کرد که در نزدیک ترین زمان ممکن به تهران سفر کند.

گروسی ادامه داد: «از سرگیری مذاکرات هسته‌ای خیلی ضروری است و این مسئله گزینه‌ عاقلانه‌تری است.» او مدعی شد که بین آژانس بین المللی اتمی و ایران «تنش» وجود داشته ولی به گفته او، همواره فرصت و جایی برای تفاهم بین دو طرف وجود دارد.

سازمان انرژی اتمی ایران چهارشنبه این هفته بعد از تصویب قطعنامه ضد ایرانی شواری حکام، با انتقاد از این اقدام، آن را بر خلاف حسن نیت ایران دانست و در واکنش به آن، دوربین‌های فراپادمانی را قطع کرد.

پیش نویس این قطعنامه توسط آمریکا و سه کشور اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) ارائه شده بود و مدیرکل آژانس انرژی اتمی قبل از جلسه شورای حکام به سرزمین‌های اشغالی فلسطین رفت و با مقامات صهیونیست دیدار کرد که بر خلاف ادعای بی‌طرفی این آژانس بود.

در بیانیه سازمان انرژی اتمی ایران آمده است: جمهوری اسلامی ایران تاکنون همکاری‌های گسترده‌ای با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است که متأسفانه آژانس بدون اینکه در نظر داشته باشد که این همکاری‌ها ناشی از حُسن‌نیت ایران است نه‌تنها قدردان این همکاری‌ها نبوده بلکه به‌نوعی آن را وظیفه ایران نیز تلقی کرده است؛ به همین دلیل تصمیم گرفته شد از امروز فعالیت‌ دوربین‌های فرا‌پادمانی دستگاه اندازه‌گیری برخط سطح غنا OLEM‌ و فلومتر آژانس قطع شود که دستور آن به مسئولین مربوطه داده شده است، البته بیش از 80 درصد از دوربین‌های موجود آژانس دوربین‌های پادمانی هستند که کمافی‌السابق فعالیت این دوربین‌ها ادامه خواهد یافت.امتیاز :

ابراز تمایل گروسی برای سفر به ایران در کو‌تاه‌ترین زمان ممکن نوشته شده در شنبه 21 خرداد 1401 ساعت 3:53
توسط : پاتوق20

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اقدامات پتر کبیر در کشورگشایی، گفت که روسیه جدید نیز وظیفه دارد اراضی اصلی را بازپس گرفته و حاکمیت ملی را تقویت کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه گفت که نقش روسیه جدید «بازسازی و تقویت» حاکمیت و اراضی خود است.

پوتین که دیروز پنجشنبه در جمع کارآفرینان جوان روسیه سخنرانی می‌کرد، گفت «به نظر می‌رسد که ما هم وظیفه بازپس‌گیری (اراضی) و تقویت (حاکمیت ملی) داریم». او با اشاره به جنگ روسیه علیه اوکراین گفت: «اگر این واقعیت را در نظر بگیریم که این ارزش‌های اصلی، اساس وجود ما را تشکیل می‌دهد، قطعا در به‌سرانجام رساندن مأموریت‌هایمان موفق خواهیم شد.»

رئیس جمهور روسیه گفت که کشور طی دهه‌های گذشته، گام‌ بزرگی در مسیر تحولات و تغییرات برداشته و بهترین دلیل بر این مدعا، محل نمایش‌های «وی دی ان خا» (نمایش‌های‌ دستاورهای ملی) است و رئیس جمهور روسیه همزمان با 350 سالگرد تولد امپراتور روسیه، پتر کبیر، با کارآفرینان دیدار می‌کند.

او ادامه داد: «پتر کبیر به مدت 21 سال وارد جنگ در شمال شد. گویا باوری وجود دارد مبنی بر اینه او با سوئد جنگید و یک چیزی از آن گرفت. ولی او چیزی از این کشور نگرفت. بلکه او صرفا [اراضی روسیه را ] بازپس گرفت.»

پوتین به شهر سن پترزبورگ اشاره کرد و گفت: «در آن موقع هیچ کشور اروپایی، این شهر را به عنوان اراضی روسیه به رسمیت نشناخت. همه این منطقه را به عنوان اینکه بخشی از سوئد است، به رسمیت شناختند. اسلاوها از قدیم الایام با مردم "فینو اوگریک" در آنجا زندگی می کردند. علاوه بر این، این منطقه تحت کنترل دولت روسیه بود.»امتیاز :

پوتین: وظیفه روسیه جدید بازپس‌گیری اراضی اصلی است نوشته شده در شنبه 21 خرداد 1401 ساعت 3:52
توسط : پاتوق20
دانلود اهنگ Goodbye (خداحافظ) از جانگ گیون سوک با کیفیت 320 و متن

دانلود اهنگ Goodbye (خداحافظ) از جانگ گیون سوک با کیفیت 320 و متن


دانلود آهنگ صوتی کره ای جانگ گیون سوک به انگلیسی Jang Geun Suk به نام (گودبای Goodbye) با کیفیت 320 به همراه متن ترانه

Download Music Jang Geun Suk Goodbye Mp3 320...ادامه مطلب

امتیاز :

دانلود اهنگ Goodbye (خداحافظ) از جانگ گیون سوک با کیفیت 320 و متن نوشته شده در شنبه 06 فروردين 1401 ساعت 19:43
توسط : پاتوق20
دانلود آهنگ وینتر بیر Winter Bear از تهیونگ V, (وی BTS) + ترجمه‌ فارسی

دانلود آهنگ وینتر بیر Winter Bear از تهیونگ V, (وی BTS) + ترجمه‌ فارسی


دانلود آهنگ V کیم ته-هیونگ (یکی از اعضای اصلی گروه بی تی اس) به نام Winter Bear با کیفیت اصلی Mp3 320 به همراه ترجمه متن فارسی و پخش آنلاین...ادامه مطلب

امتیاز :

دانلود آهنگ وینتر بیر Winter Bear از تهیونگ V, (وی BTS) + ترجمه‌ فارسی نوشته شده در شنبه 06 فروردين 1401 ساعت 19:41
توسط : پاتوق20
دانلود آهنگ هوروش بند به نام چه حالی میشی با کیفیت اصلی

دانلود آهنگ هوروش بند به نام چه حالی میشی با کیفیت اصلی


دانلود آهنگ جدید هوروش بند به نام چه حالی میشی با کیفیت عالی و پخش آنلاین ترانه...ادامه مطلب

امتیاز :

دانلود آهنگ هوروش بند به نام چه حالی میشی با کیفیت اصلی نوشته شده در شنبه 06 فروردين 1401 ساعت 19:40
توسط : پاتوق20

صفحات سایت

تعداد صفحات : 27

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به patugh20 می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .