جستجوگر پیشرفته


رژه کاروان امام رضا (ع) در مراسم افتتاحیه با غیبت عجیب سه والیبالیست/ مشعل المپیک برافروخته شد + تصاو

مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو برگزار شد و کاروان ورزشکاران کشورمان نیز در مسیر تعیین شده رژه رفتند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره بازی‎های المپیک تابستانی از ساعت 3:30 دقیقه امروز (شنبه) به وقت ایران رسما آغاز شد و بعد از حدود چهار ساعت با برگزاری بخش‌های مختلف از جمله رژه کاروان ایران موسوم به کاروان امام رضا (ع)، برافراشته شدن پرچم المپیک و در نهایت برافروختن مشعل بازی‌ها در ورزشگاه ماراکانا خاتمه یافت.

* پس از برگزاری مراسم ابتدایی و انجام شمارش معکوس، سرود ملی برزیل میزبان بازی‎های المپیک 2016 در استادیوم پخش شد.

* با وجود آغاز رسمی مراسم افتتاحیه هنوز ورزشگاه ماراکانا به صورت کامل پر نشده است. در ادامه پرچم میزبان بازی‎ها برافراشته شد.

* با نورپردازی زیبایی ابتدا دریا، سپس موجوات اولیه و بعد از آن جنگل و پرندگان در زمین ورزشگاه تشکیل شد. این قسمت مراسم  اشاره به سالیان بسیار دور دارد. در این نمایش تاریخ برزیل را به نمایش در آوردند.

* بومیان مشغول زندگی بودند که افرادی با کشتی وارد سرزمین آنها شدند. سپس چرخ‎هایی به نمایش درآمد. نورپردازی افتتاحیه بارزترین نکته این مراسم است. پس از نمایش چرخ‎ها ساختمان‎های از دل زمین بیرون آمدند.

*هواپیمایی قدیمی در استادیوم به پرواز درآمد و سپس به سمت مجسمه بزرگ شهر ریو رفت.

* ورزشگاه غول‌پیکر ماراکانا تقریبا پر شده است.

* ادامه برنامه با اجرای موسیقی‎های گروهی همراه بود.

* افزایش درجه حرارت کره زمین و آب شدن یخ‎های قطبی در ورزشگاه به نمایش آمد. از این موضوع به عنوان خطری جدی برای بشریت در مراسم افتتاحیه یاد شد. همچنین در تصاویر، زیر آب رفتن قسمتی از برخی شهرهای دنیا که مجاور اقیانوس‏‎ها هستند به نمایش گذاشته شد.

* در این مراسم تاکید زیادی به زمین سبز و حفاظت از محیط زیست کره خاکی شد. نور پردازی و استفاده از رنگ سبز بارها و بارها در افتتاحیه تکرار شد.

* مراسم رژه طبق سنوات گذشته با عبور کاروان یونان از مسیر تعیین شده آغاز شد. سپس کاروان کوچک افغانستان وارد استادیوم شد. در ادامه ورزشکاران آفریقای جنوبی با انرژی خاصی وارد محیط رژه شدند.

* توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک ایستاده برای تیم‎های رژه رونده دست تکان می‎‎داد. این موضوع خصوصا هنگام رژه کاروان کشور آلمان نمود بیشتری داشت.

* در کنار پرچمداران تمامی کاروان‎ها، کودکی با یک گیاه کوچک به نشانه حفاظت از محیط زیست حضور داشت. این موضوع رازی بود که برزیلی‎ها گفته بودند در مراسم افتتاحیه از آن رمزگشایی می‎شود.

* به محض ورود کاروان آرژانتین تماشاگران برزیلی آنها را «هو» کردند.

* در مراسم افتتاحیه اعلام شد که برزیل مجبور است چند میلیون هکتار جنگل رو مجددا به وجود بیاورد. کاشت 150 میلیون دانه پروژه بلندمدت این کشور تا سال 2020 خواهد بود.

* کاروان بحرین با پرچم کوچک برزیل رژه رفت. پرچم کشور میزبان در دست برخی از اعضای کاروان چین و سایر کاروان‌ها هم دیده می‌شد.

* یکی از اعضای کاروان آفریقای جنوبی که خودش در تیررس دوربین‌های متعدد تلویزیونی بود، هنگام رژه از ورزشگاه فیلمبرداری می‌کرد.

* هنگام رژه کاروان کره‎جنوبی، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل ایستاده برای اعضای کاروان کشورش دست تکان داد.

* در هنگام رژه کاروان ایالات متحده، جان کری وزیر امور خارجه این کشور با تلفن همراه خود از کاروان کشورش تصویری‌برداری کرد.

* پرچمدار کاروان فیجی با لباس سنتی و پاهای برهنه رژه رفت.

* کاروان کشور کویت به دلیل تعلیق ورزش این کشور با پرچم کمیته بین‌المللی المپیک رژه رفت.

* کاروان جمهوری اسلامی ایران با عنوان کاروان امام رضا (ع) و با پرچمداری زهرا نعمتی از مسیر تعیین شده ورزشگاه ماراکانا محل برگزاری مراسم افتتاحیه بازی‎های المپیک 2016 ریو عبور کرد. ورزشکاران کشورمان پس از کاروان اندونزی رژه رفتند. کاروان ایران در حالی رژه رفت که سه ملی‌پوش والیبال کشورمان به نام‌های سعید معروف، محمد موسوی و شهرام محمودی در اقدامی عجیب و قابل تأمل غیبت داشتند. همچنین نجمه خدمتی پیشتر اعلام کرده بود به دلیل اینکه فردا مسابقه دارد در مراسم حضور نخواهد یافت. در ادامه موسوی طی اظهار نظری گفت که به همراه دو همبازی دیگرش مراسم افتتاحیه و رژه ایران را با تبلت تماشا کرده‌اند.

* مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک 2016 در حالی در استادیوم ماراکانا در حال برگزاری است که 4 هلی‌کوپتر و چند پهباد دائما بر فراز استادیوم در حال پرواز هستند و تمام اطراف استادیوم را تا فضای چند کیلومتری زیر نظر دارند.

* تیم پناهجویان در لحظه رژه با تشویق شدید حاضران، خصوصا بان کی مون و توماس باخ مواجه شد.

* بعد از کاروان ورزشکاران پناهجو،‌ برزیل آخرین کشوری بود که رژه رفت. این کاروان با هیجان خاصی وارد محل رژه شد. تمام ورزشگاه به صورت ایستاده ورزشکاران کشور میزبان را تشویق کردند.

* پس از اتمام رژه کاروان‎ها، محفظه‎هایی که پیشتر از آنها به عنوان راز یاد شده بود و نمایندگان تیم‌ها دانه‌هایی نمادین را در آنها می‌کاشتند به میانه ورزشگاه ماراکانا منتقل شدند و با آنها حلقه‎های المپیک را تشکیل دادند. در ادامه نیز پنج حلقه المپیک به صورت گیاه و سپس نورافشانی بر فراز ورزشگاه به نمایش گذاشته شد.

* در ادامه کارلوس آرتور نوزمان رئیس کمیته ملی المپیک برزیل برای حاضران سخنرانی کرد. وی در سخنرانی خود گفت: من به مردم و کشورم افتخار می‎کنم. به این افتخار می‎کنم که ورزشکار بودم و در المپیک توکیو به عنوان ورزشکار شرکت کردم. ما اینجا جمع شده‎ایم که با هم تولد دنیای تازه را جشن بگیریم. بیایید با هم و کنار هم زندگی کنیم با وجود چالش های مختلف. ریو آماده تاریخ‌سازی است.

* توماس باخ رئیس کمیته بین‎المللی المپیک دومین فردی بود که پس از اتمام رژه سخنرانی کرد. او گفت: دوستان عزیز من از تمام دنیا، به المپیک سی و یکم خوش آمدید. این اولین المپیک در آمریکای جنوبی است. امروز کاری کردید که شاید قبلا یک رویا بود. شما در سخت‌ترین شرایط تاریخی برزیل این میزبانی را انجام دادید. ما همیشه به شما باور داشتیم. یکی از اتفاق‎های خوب المپیک هزاران هزار نیرویی است که داوطلب شده‎اند این رویداد را برگزار کنند. در این المپیک یک اتفاق جهانی رخ داده است. همه ما برابریم و در این المپیک همه به المپیک و ارزش‎هایش احترام می‎گذارند.روح همبستگی را در این المپیک می‎بینیم.

* پس از سخنرانی‎ها، پرچم رسمی المپیک وارد ورزشگاه شد. این پرچم توسط 8 قهرمان و مدا‌ل‌آور برزیل در تاریخ بازی‎های المپیک حمل و سپس توسط نیروهای تشریفات با احترام برافراشته شد.

* در بخش بعدی مراسم افتتاحیه سوگند‌نامه بازی‎ها قرائت شد.

* مشعل المپیک توسط گوستاوو کوئرتن تنیسور بازنشسته 39 ساله برزیل وارد ورزشگاه ماراکانا شد. این ورزشکار از تونل انسانی‎ای که برایش ایجاد شده بود، عبور کرد. کوئرتن مشعل را به دست یک بانوی ورزشکار رشته بسکتبال سپرد. این بسکتبالیست زن هم مشعل را به وندرلی دلیما دونده ماراتن برزیل داد و وی به صورت رسمی مشعل واقع در استادیوم ماراکانا را روشن کرد. در ادامه و پس از قرار گرفتن مشعل در جایگاهش، برای دقایقی ورزشگاه ماراکانا نورافشانی شد تا پایانی شکوهمند باشد بر افتتاحیه سی‌ و یکمین دوره المپیک. 

انتهای پیام/امتیاز :

رژه کاروان امام رضا (ع) در مراسم افتتاحیه با غیبت عجیب سه والیبالیست/ مشعل المپیک برافروخته شد + تصاو نوشته شده در شنبه 16 مرداد 1395 ساعت 11:04
توسط : پاتوق20

ارسال نظر برای این مطلب


کد امنیتی رفرش

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به patugh20 می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .