جستجوگر پیشرفته


راز سکوت دولت در پرونده

درحالی سازمان اطلاعات سپاه از کشف یک فساد بزرگی بانکی و دستگیری برخی عوامل آن خبر داده که هنوز دولتمردان که اتفاقاً باید در جریان ریز این موارد باشند واکنشی به فساد بزرگ نشان نداده اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فساد بزرگ بانکی که هنوز مدتی از رسانه ای شدن آن توسط سازمان اطلاعات سپاه نگذشته است درحالی کماکان زیر سایه حقوق های نجومی پنهان مانده که هنوز نه تنها زوایای آن از سوی دولتی‌ها باز نشده بلکه مردان ارشد کابینه که مدیریت اقتصاد را برعهده دارند حاضر به توضیح درباره اصل موضوع هم نیستند.

اطلاعات جزئی که از فساد بزرگ بانکی بیرون آمده نشان میدهد که تنها در یک مورد 800 میلیارد تومان پول در بانک ملت جابه جا شده و حداقل براساس همین سند 4 نفر در بازداشت بسر می برند و عده ای هم متواری هستند.

مدیرعامل معزول بانک ملت یکی از عوامل اصلی این فساد بزرگ بانکی می‌باشد که طبق اعلام سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وی در جریان "کشف یک باند سازمان یافته فساد بانکی" دستگیر شده است.

سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توضیحی بیشتر درباره این دستگیری، منحصر بودن اتهام رستگار سرخه‌ای به موضوع حقوقهای نجومی را از اساس رد کرد و از مسئله بالاتری سخن گفت. فرمانده کل سپاه می‌گوید: "مردم تصور می‌کنند این دستگیری در رابطه با دریافت حقوق‌های نجومی بوده است؛ قطعاً دریافت آن حقوق‌ها یکی از تخلفات بوده است، اما فرد مذکور به‌دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگ‌تر دستگیر شده است". سرلشکر جعفری خبر جدید و مهمی درباره جزئیات این باند سازمان یافته افشا کرد و  گفت که "در این پرونده برخی سیاسیون نیز حضور داشته‌اند".

خبرهای جدید تسنیم از ردپای یکی از چهره‌های مشهور بخش خصوصی که با یکی از مسئولان ارشد دولتی هم در ارتباط است، در پرونده فساد بزرگ بانکی حکایت دارد. قرار است تحقیقاتی از فعالیت‌های وی در حوزه بانکی و صرافی صورت گیرد.

همچنین شنیده‌ها حکایت از حضور 2 زن در پرونده فساد بزرگ بانکی دارد. این افراد برای عملیات انتقال پول توسط مفسدان حاضر در پرونده انتخاب شده بودند.

یکی از این متهمان که هم‌اکنون متواری است، خانمی هندی می‌باشد که 250 میلیارد تومان پول را از افراد حاضر در پرونده فساد بزرگ بانکی دریافت کرده و تاکنون این پول را پس نداده است.

متهم خانم دیگری هم که در این پرونده حضور دارد همسر یکی از بدهکاران بزرگ بانکی می‌باشد که وی نیز 350 میلیارد تومان از اموال بیت المال را گرفته و هم‌اکنون متواری است.

ولی این تمام ماجرای فساد بزرگ بانکی نیست؛ در این فساد سرنخ های دیگری وجود دارد که نشان میدهد یکی از افراد اصلی دخیل در این پرونده که نام وی از سوی یکی از نمایندگان سابق مجلس اعلام شده از کشور گریخته است. ظاهراً نام وی نیز در کنار رستگار قرار داشته و بنا بوده وی هم دستگیر شود.

رستگار سرخه در یکی از تخلفاتی که مرتکب شده به فرزند این فرد که هم اکنون تحت تعقیب است 3700 میلیارد تومان وام با سود 2 درصد پرداخت کرده آنهم در ازای وثیقه ملکی در میدان شوش به ارزش 400 میلیارد تومان، بماند که ارزش این ملک از دید کارشناس بانک 800 میلیارد تومان تخمین زده شده است.

این اطلاعات که جسته و گریخته بعد از اعلام کشف فساد بزرگ بانکی رسانه ای شد، درحالی در فضای مجازی دست به دست می چرخد که هنوز خبری از مسئولان ارشد دولت نیست! آنهم درحالی که دادستان در خبرهای قبلی اعلام کرده بود که دولت باید در این خصوص به دستگاه قضا گزارش دهد.

ولی هنوز دولتمردان ارشدکابینه یازدهم مهر سکوت را نشکسته اند و ترجیح می دهند کماکان از خبرهای فساد بزرگ بانکی دور باشند تا این فساد کماکان در سایه حقوق های نجومی پنهان بماند.

البته باید به سکوت معنا دار این مورد را هم اضافه کرد که در سایه سکوت دولتمردان، طبق اسنادی که تسنیم آنرا منتشر کرده چهارم مردادماه امسال و زمانی که سپاه از دستگیری عوامل حاضر در فساد بزرگ بانکی خبر داده، حکمی برای رستگار سرخه ای از سوی دولت صادر شده که این فرد بازداشتی به اتهام حضور در این فساد را به عضویت هیات مدیره بانک ملت درآورده است.

صدور این احکام آنهم زمانی که مردم در انتظار برخورد با عوامل حاضر در فساد بزرگ بانکی هستند، یک اثر مخرب خواهد داشت و آنچیزی جز دلسردی مردم نیست! به طور حتم درخواست اصلی مردم از دولت برخورد با مفسدان اقتصادی است نه جابجایی آنها در سمت های مختلف!

انتهای پیام/امتیاز :

راز سکوت دولت در پرونده نوشته شده در چهارشنبه 13 مرداد 1395 ساعت 10:36
توسط : پاتوق20

ارسال نظر برای این مطلب


کد امنیتی رفرش

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به patugh20 می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .