جستجوگر پیشرفته


31 هزار زن داعشی باردار هستند

یوروپل در گزارش سالیانه خود در خصوص نسل جدید تروریست های داعشی هشدار داد.

به گزارش باشگاه خبرنگارانبه نقل از ایندیپندنت، آژانس اجرای قانون اروپا (یوروپل) در گزارش سالیانه خود  به اتحادیه اروپا در خصوص تروریسم اعلام کرد دست کم 50 کودک انگلیسی در مناطق تحت تصرف داعش زندگی می کنند و 31 هزار زن که به این گروه تروریستی پیوسته اند، باردار هستند.

این گزارش همچنین هشدار داده است که نسل جدید عناصر داعش خطرناک تر و بسیار نگران کننده است. طبق گزارش یوروپل، نسل جدید که از فرزندان اروپایی های ملحق شده به داعش هستند، همچنان در حال افزایش اند؛ چرا که شمار "عروس های جهادی" همچنان روبه افزایش است.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: فرزندان تروریست های خارجی درآینده تهدیدی امنیتی برای کشورهای اتحادیه اروپا به حساب می آیند. تروریست هایی که از عراق و سوریه باز می گردند، سبب ادامه تهدید تروریستی اتحادیه اروپا از طریق فعالیت های بازپروری، جمع آوری پول، جذب و انتشار تفکر افراط گرایی خواهند شد؛ همچنان که الگو و نمونه ای برای افراط گرایان احتمالی دیگر خواهند بود.

در گزارش یوروپل آمده است 5000 شهروند اروپایی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به عراق و سوریه سفر کرده اند؛ همچنانکه 40 درصد از هلندی هایی که به مناطق تحت تصرف داعش می روند، زن هستند و قدرت کمتری برای فرار دارند. داعش همچنین اقدام به ازدواج با دختران می کند تا در صورت فوت همسرانشان، قادر به ادامه فرزند آوری باشند.

در گزارش یوروپل آمده است که داعش به این زنان اجازه مبارزه نمی دهد و وظیفه اصلی آنها آموزش و تربیت کودکانشان متناسب با ایدئولوژی این گروه تروریستی است.

ایندیپندنت در ادامه افزود: یک گزارش که از سوی مرکز مبارزه با تروریسم منتشر شد نشان داد 89 درصد از کودکان سربازی که برای داعش مبارزه می کردند، در سال 2015 کشته شده اند.

یوروپل آژانس اجرای قانون اروپاست که وظیفه آن حفظ امنیت در این قاره از طریق کمک رسانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در زمینه های مبارزه با جنایات بین المللی و تروریسم است. این نهاد از نزدیک با دستگاه های امنیتی اتحادیه اروپا و کشورهای خارج از اتحادیه مانند استرالیا، کانادا، آمریکا و نروژ همکاری دارد.امتیاز :

31 هزار زن داعشی باردار هستند نوشته شده در یکشنبه 10 مرداد 1395 ساعت 9:59
توسط : پاتوق20

ارسال نظر برای این مطلب


کد امنیتی رفرش

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به patugh20 می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .